Prof.Dr. Hakan Turan Çift

Prof.Dr. Hakan Turan Çift

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

1978 yılında Ankara’da doğdum. Ortaöğretimini Tarsus Amerikan Koleji’nde yaptı. 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2008 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisas eğitimini tamamladı. Takiben AO fellow olarak York District Hospital Birleşik Krallık da bulundu.

Uzman olduktan sonra İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesinde 2009-2012 yılları arasında çalıştı. 2012 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji AD’ da yardımcı doçent olarak görev yaptı. 2016 yılında Doçent ünvanı aldı. 2017 yılında Prof. Pascal Boileau’nun yanında Shoulder Fellow, Nice, Fransa da omuz fellow’u olarak bulundu. 2021 yılında Yeditepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji AD’ da Profesör ünvanı aldı.

Omuz ve dirsek yaralanmaları, omuz artroskopisi, dirsek artroskopisi, omuz protezi uygulamaları, diz artroskopisi, diz travmaları ve spor yaralanmalarının tedavileri özel ilgi alanıdır. Yurt içi ve yurt dışında omuz-dirsek alanındaki derneklerde aktif görevleri bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışı dergilerde yayınlanmış 40 ‘ın üzerinde makalesi vardır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.